Search:  
Wise Company 240 Servings/One Month Long-Term Food Supply Kit


Wise Company 240 Servings/One Month Long-Term Food Supply Kit

Previous  Up  Next 
* 240 SERVINGS: 1 Month Supply, 2 meals per day for 4 adults OR 2 adults and 4 children...


E-mail this product to a friend E-mail this product to a friend





CLICK HERE FOR MORE PRODUCT INFORMATION

Affordable

Official USDA statistics reveal that the average cost to feed a family of 2 adults and 4 children is $14,955.60 per year.  Wise Company ready-made meals run approximately $1.60 a serving, making them truly affordable. Our prices are low because we want to help protect your most important asset, your family.

Because our meals have up to a 25-year shelf life and won’t need to be rotated every few years like other food storage products, they will save you thousands of dollars long-term.  By investing in Wise Company meals, through the years you will save thousands of dollars. In an emergency, food may be worth more than diamonds or gold.

 

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

===================================================================
 


Summary
Base Price: $399.99
Customized Price: $399.99
Quantity: